W PRYWATNEJ PRACOWNI POMOCY GetSober24 otrzyma wsparcie i pomoc każdy, kto pragnie wyjść z uzależnienia. Korzystając z pomocy GetSober24 nie figurujesz w żadnej bazie danych osób uzależnionych.

NAJGORSZY CZŁOWIEK NA ŚWIECIE

autor: Małgorzata Halber 
wydawnictwo: Znak Literanowa

Brawurowy debiut Małgorzaty Halber to szczera i bezkompromisowa relacja z krainy nałogu. To opowieść o szukaniu nowej drogi i o znajdowaniu odwagi, by wreszcie być sobą. Krystyna czuje się wśród ludzi niepewnie. Od zawsze tak było. Nie wie, jak i o czym z nimi rozmawiać, choć od lat pracuje w telewizji. Jednak umie się kamuflować. Dla znajomych jest przebojową imprezowiczką, wygadaną i wesołą – bo wie, jak można dodać sobie odwagi. Wystarczy mały drink, może dwa. Przed szkołą, po pracy, przed randką, na imprezie. Żeby dobrze się bawić. Żeby wreszcie się nie bać. Żeby cokolwiek poczuć. Przecież wszyscy tak robią. Ale to lekarstwo działa tylko do czasu. Przed trzydziestką Krystyna decyduje się przestać. Na dobre. Wyleczyć ciało, ale przede wszystkim umysł.
źródło opisu: http://www.znak.com.pl/  źródło okładki: http://www.znak.com.pl/

ALKOHOLICZKA

autor: Mika Dunin Wydawnictwo WAM

Diagnoza: choroba alkoholowa ‒ była dla mnie tragedią nie tylko z powodu miłości do alkoholu i przeczuwanej straty. Łączyła się z niewiarygodnym wprost wstydem. Okazałam się tak mała, niegodna, zła, głupia, brudna.

Okazałam się wyrzutkiem społecznym, takim nikim, którego można nie szanować.
Z definicji można.
Alkoholik się nie liczy. Alkoholik jest obrzydliwy. Jest niechciany, niepożądany.
A alkoholiczka jest kimś znacznie gorszym.


Alkoholiczka to autobiograficzna opowieść o życiu pod dyktando wstydu i lęku: historia ukrywania swej tożsamości i ciągłych prób schronienia się za różnymi maskami - dzielnej dziewczynki, zbuntowanej nastolatki, cynicznej seksbomby, kobiety agresywnie korzystającej z uroków życia, wreszcie przedsiębiorczej i świetnie sobie radzącej singielki. Jednak przede wszystkim to świadectwo odzyskiwania utraconej godności i dająca nadzieję opowieść o tym, że można żyć inaczej.

źródło opisu: http://www.empik.com

  ABY WYBACZYĆ  Poradnik dla rodzin alkoholików

Autor: Ewa Woydyłło
Wydawca: Akuracik

Inspiracją do napisania książki stały się cotygodniowe spotkania rodzin alkoholików w Ośrodku Terapii Uzależnień IPiN w Warszawie. Jest to wierny zapis wyjaśnień udzielanych w odpowiedzi na pytania uczestników grup rodzinnych. Szansa na odbudowę i uleczenie zranionej miłości najczęściej rozbija się o brak wzajemnego wybaczenia lub niemożność przebaczenia samemu sobie. Autorka stara się pokazać drogę prowadzącą do uspokojenia i powrotu do tych, których słuchacze kiedyś kochali.

KONIEC WSPÓŁUZALEŻNIENIA  Jak przestać kontrolować życie innych i zacząć troszczyć się o siebie

Autor: Mellody Beattie

Rok wydania: 1994, Wydawca: Media rodzina

Nie jest to książka o tym, jak pomóc bliskiej ci osobie uzależnionej od alkoholu (narkotyków, hazardu, jedzenia, pracy, seksu itp.). Ta książka traktuje o twoim najważniejszym i prawdopodobnie najbardziej przez ciebie lekceważonym obowiązku, a mianowicie o zajęciu się swoją własną osobą. Test to książka o tym, co masz robić, aby zacząć czuć się lepiej, o tym, jak uniknąć bólu i uzyskać kontrolę nad swoim życiem. Ty też możesz się tego nauczyć.

MAŁŻEŃSTWO NA LODZIE Jak nauczyć się żyć z alkoholikiem

Autor: Janet G. Woititz

Wydawca: Akuracik

Klasyczny, ceniony poradnik, napisany specjalnie z myślą o żonach alkoholików. Książka przedstawia, w jaki sposób rodziny alkoholików mogą same sobie pomóc w zdrowieniu. Janet Woititz pisze m.in.: „Mam odwagę powiedzieć ci, że możesz nauczyć się żyć z alkoholikiem, Nie tylko żyć, ale być szczęśliwą i produktywną bez względu na to, co on robi. Naprawdę wiem, jak możesz wzbogacić swoje życie. Zdecyduj, czy chcesz spróbować. Jeśli nie chcesz, zostań ze swoimi nieszczęściami. Wybór należy do ciebie".

  ŻYCIE W TRZEŹWOŚCI

„Co robią Anonimowi Alkoholicy, żeby nie pić?” Najczęściej zadawane przez osoby uzależnione i przez ich rodziny pytanie. Książka zawiera spisane przez Anonimowych Alkoholików własne doświadczenia, praktyczne sposoby, jak żyć w trzeźwości godzina po godzinie, dzień po dniu – jak utrzymać abstynencję od substancji i nałogowych zachowań w początkowym okresie i jak sobie radzić, by nie wrócić do życia w nałogu.  Łatwe do realizacji w domu, pracy czy na spotkaniach towarzyskich. Sposoby spisane w początkowym okresie powstania AA, a aktualne do dziś i do dziś psychologia posługuje się nimi w terapii uzależnień.

  44 PYTANIA

Podstawowe informacje o tym, co to jest AA, czym zajmują się Anonimowi Alkoholicy na mityngach oraz jak działa program zdrowienia z choroby alkoholowej oparty na 12. Krokach AA. Wyłania się z nich obraz wspólnoty mężczyzn i kobiet, którzy mają jeden wspólny cel – „samemu zachowywać trzeźwość i pomagać innym w uzyskaniu i zachowaniu trzeźwości”.

 

CZY W TWOIM ŻYCIU JEST ALKOHOLIK?

Publikacja ta oparta jest na doświadczeniach osób, które wiedzą co oznacza życie z osobą uzależnioną od alkoholu. Wyjaśnia, jak znajomość Programu AA może być pomocna rodzinie, przyjaciołom i wszystkim bliskim osoby uzależnionej od alkoholu.

MŁODZI I AA

Doświadczenia ludzi, u których mimo młodego wieku (16-27 lat) alkohol poczynił olbrzymie spustoszenia w ich życiu. Mimo wielu wątpliwości przystąpili oni do AA, zaczęli praktykować Program 12 Kroków i jak sami przyznają: „AA uratowało im życie i obdarzyło nowym początkiem”. Przekonali się też, że było to najlepsze, co się im kiedykolwiek przytrafiło. Broszura zawiera test pomagający sprawdzić, czy mimo młodego wieku masz problem z alkoholem.

  AA DLA KOBIET

Przejmujące doświadczenia kobiet, u których alkohol poczynił olbrzymie straty we wszystkich aspektach życia doprowadzając je na ,,samo dno”. Dzięki prostemu programowi Anonimowych Alkoholików znalazły one sposób, jak przestać pić, jak zachować trzeźwość i jak zbudować nowe godne i bez poczucia winy życie.

JESTEM ALKOHOLIKIEM Świadectwa AA

(Rok wydania: 2007, Wydawca: W drodze)

Zbiór wspomnień osób uzależnionych od alkoholu, którzy dzielą się swoimi doświadczeniami, prawdą o swoim nałogu. Opisują pewien etap swojej walki z alkoholizmem i trudnościami, które musieli przejść w walce z chorobą. Pierwsze wydanie książki dotarło do rąk czytelników pod koniec 1986 roku i spotkało się z żywym i życzliwym przyjęciem.

JAK FENIKS Z BUTELKI Rozmowy z alkoholikami

autor: Wojciech Maziarski

Rok wydania: 2013 , Wydawca: Waza

Pierwsza wersja tej książki ukazała się w 2000 roku. Autor, który w 1997 roku przeszedł terapię odwykową, rozmawiał z ludźmi uzależnionymi od alkoholu i narkotyków. Wśród jego rozmówców byli przedstawiciele różnych pokoleń, środowisk i zawodów, m.in. aktor, uczony, ksiądz, biznesmen, dziennikarka, robotnik, gospodyni domowa, założycielka fundacji, terapeuta. Wszyscy dotarli do dna i odbili się od niego, podejmując wysiłek zerwania z nałogiem. Autor dociekliwie wypytuje o najdrobniejsze szczegóły ich drogi w głąb uzależnienia i z powrotem na powierzchnię. Nie ma w tych rozmowach żadnego tabu ani taryfy ulgowej, jest tylko szczerość, często bolesna. Dziś, po 14 latach Wojciech Maziarski wraca do swoich dawnych rozmówców, by sprawdzić, jak potoczyły się ich dalsze losy. Czy utrzymali się na powierzchni, czy ponownie wciągnął ich wir uzależnienia? Które z ich planów, marzeń i nadziei sprzed 14 lat udało się im zrealizować, a które pozostały niespełnione? Wojciech Maziarski, dziennikarz, publicysta "Gazety Wyborczej", były redaktor naczelny tygodnika "Newsweek Polska". W 2000 roku otrzymał nagrodę ministra zdrowia za publicystykę poświęconą tematyce uzależnień.