W PRYWATNEJ PRACOWNI POMOCY GetSober24 otrzyma wsparcie i pomoc każdy, kto pragnie wyjść z uzależnienia. Korzystając z pomocy GetSober24 nie figurujesz w żadnej bazie danych osób uzależnionych.

  ABY WYBACZYĆ  Poradnik dla rodzin alkoholików

Autor: Ewa Woydyłło
Wydawca: Akuracik

Inspiracją do napisania książki stały się cotygodniowe spotkania rodzin alkoholików w Ośrodku Terapii Uzależnień IPiN w Warszawie. Jest to wierny zapis wyjaśnień udzielanych w odpowiedzi na pytania uczestników grup rodzinnych. Szansa na odbudowę i uleczenie zranionej miłości najczęściej rozbija się o brak wzajemnego wybaczenia lub niemożność przebaczenia samemu sobie. Autorka stara się pokazać drogę prowadzącą do uspokojenia i powrotu do tych, których słuchacze kiedyś kochali.

KONIEC WSPÓŁUZALEŻNIENIA  Jak przestać kontrolować życie innych i zacząć troszczyć się o siebie

Autor: Mellody Beattie

Rok wydania: 1994, Wydawca: Media rodzina

Nie jest to książka o tym, jak pomóc bliskiej ci osobie uzależnionej od alkoholu (narkotyków, hazardu, jedzenia, pracy, seksu itp.). Ta książka traktuje o twoim najważniejszym i prawdopodobnie najbardziej przez ciebie lekceważonym obowiązku, a mianowicie o zajęciu się swoją własną osobą. Test to książka o tym, co masz robić, aby zacząć czuć się lepiej, o tym, jak uniknąć bólu i uzyskać kontrolę nad swoim życiem. Ty też możesz się tego nauczyć.

MAŁŻEŃSTWO NA LODZIE Jak nauczyć się żyć z alkoholikiem

Autor: Janet G. Woititz

Wydawca: Akuracik

Klasyczny, ceniony poradnik, napisany specjalnie z myślą o żonach alkoholików. Książka przedstawia, w jaki sposób rodziny alkoholików mogą same sobie pomóc w zdrowieniu. Janet Woititz pisze m.in.: „Mam odwagę powiedzieć ci, że możesz nauczyć się żyć z alkoholikiem, Nie tylko żyć, ale być szczęśliwą i produktywną bez względu na to, co on robi. Naprawdę wiem, jak możesz wzbogacić swoje życie. Zdecyduj, czy chcesz spróbować. Jeśli nie chcesz, zostań ze swoimi nieszczęściami. Wybór należy do ciebie".