W PRYWATNEJ PRACOWNI POMOCY GetSober24 otrzyma wsparcie i pomoc każdy, kto pragnie wyjść z uzależnienia. Korzystając z pomocy GetSober24 nie figurujesz w żadnej bazie danych osób uzależnionych.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

napisz, jeśli chcesz ze mną porozmawiać, podzielić się swoją historią osobistą.

Możemy je odnaleźć w nas samych, w naszym ciele, umyśle i życiu. Dla własnego dobra możemy

uruchomić wewnętrzny system dostrzegania, identyfikowania, nazywania i okazywania naszych

wewnętrznych stanów i przeżyć. Zapraszam do przygody z samym sobą.

DZIENNICZEK UCZUĆ

Jak prowadzić dzienniczek uczuć?

Jeśli kiedykolwiek w swoim życiu pisałeś pamiętnik, to właśnie tak chciałabym zachęcić Cię do opisywania wszystkich swoich ważniejszych wydarzeń z życia codziennego i towarzyszących im uczuć.

·     

RADOŚĆ

wesołość, ufność, pewność siebie, spokój, lekkość, miłość, sympatia, pogoda ducha, nadzieja, chęć, serdeczność, czułość, życzliwość, spokojność, duma, satysfakcja, zadowolenie, ulga, podziw, zaciekawienie, wdzięczność, śmiałość, łagodność, odprężenie, wiara, przyjemność, zachwyt, podziw, fascynacja, troskliwość, pożądanie, euforia, entuzjazm, podniecenie, komfort

Zdarza mi się nie tak rzadko bywać na rozmaitych spotkaniach towarzyskich. Ponieważ jestem już osobą "słusznej daty", to i te spotkania często bywają spotkaniami po latach. Oczywiście na stołach w trakcie tych spotkań pojawia się alkohol w różnych wersjach, ale przede wszystkim rozmowy toczą wokół wspomnień i tego, co dziś, kim jesteśmy, co się nam udało, a co nie. Ponieważ jestem osobą, która nie wstydzi się swojej profesji, mówię kim jestem i czym się zajmuję wprost. I właściwie życzyłabym sobie, by w tym momencie temat dotyczący uzależnień skończył się. W końcu spotkaliśmy się tu nie po to, bym pracowała. Jakoś kumpla hydraulika nikt nie prosi o "zdiagnozowanie" stanu urządzeń sanitarnych w trakcie spotkania. :) Przecież to mój prywatny czas. Jednak... ciekawość wzrasta w raz z ilością opróżnianych butelek. Ja jestem abstynentką; nie używam nikotyny, alkoholu a leki zażywam tylko takie, które przepisał mi lekarz na konkretne schorzenia. Nie eksperymentuję z narkotykami ani hazardem. Kontroluje używanie Internetu. Uważam, że powinnam być w porządku wobec swoich klientów. Takie moje zachowanie jakoś nie budzi zbytniej ciekawości. Przyjmowane jest bez zbędnego zdziwienia. 

Gdy alkoholu poleje się już na tyle, że języki są giętkie a odwagi przybywa, zaczynają się pytania:

  • Powiedz mi, czy ja to już mam problem, bo piję tyle, tak...?
  • A może mój facet to alkoholik, bo on co sobota upija się?
  • O, znasz się na tym, to powiedz mi, czy mój ojciec był uzależniony.? On tak i tak się zachowywał, gdy wypił?

Z jednej strony, chcę służyć wiedzą i pomocą, z drugiej wiem, że to nie czas i miejsce. Próbuję ucinać temat. Najczęściej staram się odsyłać do autodiagnozy. A potem proponuję skonsultowanie się z terapeutą, ale już PO, nie w trakcie zakrapianej imprezy :) Pozdrawiam serdecznie. MBL