W PRYWATNEJ PRACOWNI POMOCY GetSober24 otrzyma wsparcie i pomoc każdy, kto pragnie wyjść z uzależnienia. Korzystając z pomocy GetSober24 nie figurujesz w żadnej bazie danych osób uzależnionych.

Zaniżone poczucie własnej wartości jest najsilniejszym z hamulców. Skoro uwierzyliśmy tym, którzy przez całe lata wmawiali nam: "Nic nie osiągniesz. Nie nadajesz się do niczego. Czego nie dotkniesz, to spieprzysz", - to trudno myśleć o sobie inaczej.

Taniec po błędnym kole zatrzymuje działanie. Działanie siły dośrodkowej nie pozwala wyrwać się i zacząć oglądać siebie z innej perspektywy. Z zewnątrz.

A błędne koło wygląda tak:

(opis - źródło własne: zasada błędnego koła - negatywne myśli na swój temat i niewiara we własne możliwości - wkładanie  mniejszych wysiłków w wykonanie zadania - słabe efekty pracy - przekonanie o własnej bezwartościowości - niska samoocena)

Pierwsza próba, pierwsze wyjście po za okrąg i...

Zaczynamy zastanawiać się. Nie wszyscy chcą to wiedzieć, więc nie wszyscy zastanawiają się - zostawmy ich w spokoju.

Zaczytamy pytać samych siebie:

Jaki jestem,? Jaka jestem? Jaka chciałabym być?  Jaki chciałbym być? A jaka powinnam być? No i wreszcie: Jaki powinienem być?

Tu zaczyna się NASZA ZMIANA. Nie oczekujemy, że świat i inni się zmienią. Zaczynamy zmieniać się sami. Unikanie ambitnych celów to nic innego, jak przeświadczenie o własnej bezwartościowości. Gdy uczymy się samych siebie, poznajemy własne możliwości, zasoby. Widzimy swoje mocne strony. Korzystamy z nich.

Każdy sukces dodaje nam sił, wiary w siebie. Zaczynamy od sukcesów na własnym poletku. W sobie. Niech to będzie poranny uśmiech do samego siebie i powiedzenie: POTRAFIĘ!

Wiele lat temu myślałam, że Internet nie sprawdzi się w leczeniu alkoholizmu. Uważałam, że ktoś, kto będzie uczestniczył w takiej terapii czy grupie wsparcia, będzie kłamał, udawał i tak naprawdę pił nadal. I pewnie tak jest wielokrotnie, bo przecież przez ekran nie wyczuje się woni alkoholu i jeśli osoba uczestnicząca w takim spotkaniu będzie „pod wpływem”, to efekty będą żadne.

Zostałeś sam ze swoim bólem. Nie pijesz i nic; wciąż Twoje życie wygląda tak samo, a nawet gorzej. Czujesz osamotnienie, smutek, żal.

zawstydzają nas od dzieciństwa: 

- GŁOŚNY PŁACZ – „jesteś beksa, dzielni chłopcy nie płaczą”

- GŁOŚNY ŚMIECH – „nie wypada tak głośno śmiać się”

- OKAZYWANIE ZŁOŚCI – „nie złość się, porządne dziewczynki nie złoszczą się”

Jestem tu po to, by powiedzieć Tobie, że:

JEST SPOSÓB