W PRYWATNEJ PRACOWNI POMOCY GetSober24 otrzyma wsparcie i pomoc każdy, kto pragnie wyjść z uzależnienia. Korzystając z pomocy GetSober24 nie figurujesz w żadnej bazie danych osób uzależnionych.

Wiele lat temu myślałam, że Internet nie sprawdzi się w leczeniu alkoholizmu. Uważałam, że ktoś, kto będzie uczestniczył w takiej terapii czy grupie wsparcia, będzie kłamał, udawał i tak naprawdę pił nadal. I pewnie tak jest wielokrotnie, bo przecież przez ekran nie wyczuje się woni alkoholu i jeśli osoba uczestnicząca w takim spotkaniu będzie „pod wpływem”, to efekty będą żadne.

No cóż... Na spotkania AA też przychodzą ludzie po alkoholu. Są wypraszani albo nie (zależnie od zasad na grupie). Często piją przez wiele lat pomiędzy mityngami i .... nie przyznają się do czynnego picia, ale przychodzą...  Albo przyznają się licząc na pogłaskanie, zrozumienie, wybaczenie... Pragną coś zrobić ze swoim nałogiem. Próbują. Proszą o pomoc. Czy w Internecie jest inaczej? Jest dokładnie tak samo. Chcą przestać pić i proszą o pomoc. Ten, kto będzie chciał kłamać i nadal oszukiwać samego siebie, będzie to robił niezależnie od formy szukania pomocy. Mechanizm iluzji i zaprzeczeń, nałogowego regulowania uczuć (emocji) i rozdwojonego, rozproszonego ja – to mechanizmy, które rządzą w uzależnieniach. I nawet, jeśli ktoś zaprzestaje brania, picia, grania itd., to bez uczciwej pracy nad sobą niezależnie, w jakiej formie (AA, terapia płatna, bezpłatna, real, Internet), nie przestaje podlegać tym mechanizmom. Funkcjonuje nadal jak w okresie czynnego nałogu. Czasem silniej, czasem słabiej, – ale zawsze, gdy pozostaje w sferze „starego” myślenia, zamyka sobie drogę do wytrzeźwienia. I nie, dlatego że przez Internet, płatną czy darmową terapię, czy AA, czy wszystko razem.