W PRYWATNEJ PRACOWNI POMOCY GetSober24 otrzyma wsparcie i pomoc każdy, kto pragnie wyjść z uzależnienia. Korzystając z pomocy GetSober24 nie figurujesz w żadnej bazie danych osób uzależnionych.

Pierwszy raz upiłem się od razu do nieprzytomności. Miałem 15 lat. Koledzy przynieśli mnie do domu. Nigdy nie potrafiłem wypić jednego kieliszka. Musiałem pić do oporu. W towarzystwie najczęściej nie upijałem się. Wszyscy byli pijani - je nie. Zawsze dla mnie było za mało.

Potem zacząłem trenować kolarstwo. Na ten czas przestałem upijać się. Rzuciłem palenie i picie na dwa lata. Wojsku też był większy reżim. Nie wolno było upijać się. Robiłem to zatem sporadycznie. Potem ożeniłem się i znów gorzały było mniej. W trakcie budowy też ograniczałem picie. Dom już stał. Uznałem, że to co w życiu miałem osiągnąć już osiągnąłem. Gdy nie miałem celu ogarniała mnie nicość. Zapijałem ją gorzałą. Potem było coraz gorzej. Coraz dłuższe ciągi picia, coraz więcej alkoholu.Ostatni mój ciąg przed odtruciem trwał 3 lata. Jak ktoś potrafi, niech sobie wyobrazi kaca po 3 latach picia. Postanowiłem "ratować się". Lekarz wszył mi esperal. Przez niecały rok nie piłem i znów ciąg picia. Miałem w tym czasie dwie zapaście.Cud, że nie umarłem.Po zapaściach ze 4 miesiące nie piłem, bo nie miałem siły. Ale trwało to tylko chwilę. potem znów się zaczęło - piłem i nie trzeźwiałem. Kiedyś po pijanemu wszedłem na słup z ogłoszeniami. Uderzyłem głową i chociaż to prawie niemożliwe, zobaczyłem adres, gdzie mam szukać pomocy. Znalazłem. Poszedłem. Byłem pijany. Powiedziano mi, abym jutro przyszedł, gdy wytrzeźwieję. I tak zaczęła się moja droga do zdrowia. Dziś nie piję 14 lat. Sam nigdy bym sobie nie dał rady. Potrzebowałem pomocy i dostałem ją.

Jacek

(za zgodą autora)

©2016, GetSober24