W PRYWATNEJ PRACOWNI POMOCY GetSober24 otrzyma wsparcie i pomoc każdy, kto pragnie wyjść z uzależnienia. Korzystając z pomocy GetSober24 nie figurujesz w żadnej bazie danych osób uzależnionych.

Prowadzę tę stronę dla wszystkich potrzebujących, chcących dowiedzieć się czegoś więcej o uzależnieniach oraz szukających pomocy dla swoich bliskich i przyjaciół.

Od ponad 15. lat zawodowo pomagam osobom uzależnionym oraz ich bliskim, dzieląc się swoją wiedzą i doświadczaniem. Udzielam również wsparcia i pomocy tym, którzy już kiedyś przeszli terapię własną, a dziś nadal chcą utrzymywać abstynencję i rozwijać się, radzić sobie z codziennymi problemami i cieszyć trzeźwym życiem.

Współpracuję z Fundacją Programów Społecznych ARIA ( www.fundacja-aria.pl ). W ramach współpracy prowadzę przez Internet bezpłatne spotkania dla osób uzależnionych, DDA i osób będących w związkach z uzależnionymi (www.przez.tv poniedziałki o godz. 19.00 - bez opłat, bez zapisów, wejście bezpośrednio przez podany link na stronie) (opinie o mnie http://przez.tv/komentarze/ )

Przez platformę www.przez.tv realizuję również spotkania indywidualne z osobami uzależnionymi, DDA i współuzależnionymi w ramach terapii podstawowej i pogłębionej;

Jestem pedagogiem, terapeutą uzależnień, specjalistą psychoterapii uzależnień i współuzależnień w procesie certyfikacji Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych (zaświadczenie nr 3584/2014).

Pracuję  wykorzystując narzędzia i techniki Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (ang. Solution Focused Brief Therapy – SFBT - zaświadczenie nr 559) oraz zgodnie z kierunkiem studiów, które ukończyłam z wynikiem bardzo dobrym. Prowadzę twórczą resocjalizację opartą na technikach artystycznych: plastyka, drama).

Doświadczenie i wiedzę do pracy z osobami uzależnionymi i ich rodzinami zdobywałam:

  • kończąc Szkołę Specjalistów Psychoterapii Uzależnień i Instruktorów Terapii Uzależnień CARE BROK – akredytowane szkolenie w ramach programu uzyskiwania kwalifikacji zawodowych specjalisty psychoterapii uzależnień; ( http://brok.edu.pl/ )
  • ukończyłam szkolenie akredytowane przez PSTTST, z zakresu I st. Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. ( http://www.letsr.pl/ )
  • odbywając staż kliniczny w Wojewódzkim Ośrodku Terapii Uzależnienia od Alkoholu i Współuzależnienia w Pruszkowie; ( http://www.wotuw.pl/ )
  • jako wolontariusz w Ośrodku Psychoterapii i Terapii Uzależnień OLCHA  ( http://www.olcha.waw.pl/ ) współprowadząc grupy osób uzależnionych. Spotkania indywidualne z pacjentem w SZPZLO - Warszawa Wawer na Oddziale Uzależnień;
  • kończąc studia magisterskie w PEDAGOGIUM Wyższej Szkole Nauk Społecznych w Warszawie ( http://www.pedagogium.pl/ ) kierunek: Pedagogika, specjalność: Resocjalizacja Społecznie Nieprzystosowanych;
  • uzyskując certyfikat - warsztaty „Diagnoza cech osobowości uczniów i wychowanków oraz nawiązywanie z nimi kontaktów osobowo-poznawczych” cz. I, prowadzone przez prof. George’a Nelson’a; Brigham University w Provo, USA, organizowane w Pedagogium WSNS;
  • uzyskując certyfikat - warsztaty: „Dydaktyczne metody stymulujące twórcze procesy uczenia się”, cz. II, prowadzone przez prof. George’a Nelson’a; Brigham University w Provo, USA, organizowane w Pedagogium WSNS;
  • inne kursy i szkolenia.

Jestem mamą, babcią. Piszę bajki terapeutyczno-edukacyjne, maluję bajkowe obrazki na płótnie; farbami olejnymi, temperą i gwaszem. Uwielbiam szydełkować. Już w 1974 r.zafascynowała mnie informatyka, którą poznawałam wtedy tylko teoretycznie. Dziś ze względu na rozwój technologiczny, doczekałam się możliwości szerokiego korzystania z komputerów i Internetu. Świat techniki jest moim drugim światem. :) Na pierwszym miejscu stawiam zawsze relacje z ludźmi i świat realny.

Lubię szczery uśmiech ludzi. Lubię białe kwiaty, zapach wanilii i konwalii. Lubię smak dojrzałej gruszki. Lubię słyszeć pojedyncze nuty. Lubię deszcz i szelest liści. Lubię mokre płatki śniegu na twarzy, dotykać stare mury.I lubię słońce. Tak, słońce o świcie lubię najbardziej.

Zdjęcia, które umieściłam na stronie, to osobiste zatrzymanie chwil wokół mnie. Prawa autorskie należą do mnie.

Małgorzata B. Licau

Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2013 GetSober24